אם תרצו אין זו אגדה הרצל אמר תמונות והסברים

אם תרצו אין זו אגדה הרצל אמר תמונות והסברים

אחד הציטוטים החשובים בתולדות הציונות אשר נחרטו בתודעה הקולקטיבית של עם ישראל. מה בכתבה?. אם תרצו אין זו אגדה הרצל אמר תמונות והסברים לכבוד יום העצמאות 2023 חוגגים 75 למדינת ישראל עם תמונות ברכות והסברים אודות הציטוטים החשובים. 

אירועי יום העצמאות 2023 לוח זמנים 

מטס יום העצמאות 2023 בתאריך 26/04/2023 החל משעה 08:30 בשעות הבוקר
חידון התנך העולמי לנוער יהודי לשנת תשפ"ג 2023 יום רביעי, 26 באפריל
הופעות על הבמות המרכזיות יחלו לאחר טקס יום הזיכרון והדלקת המשואות בהר הרצל
טקס הענקת פרסי ישראל תשפ"ג יום רביעי, 26 באפריל

זוכרים את שטר 100 לירות?. אם תרצו אין זו אגדה  

חוזה מדינה כך מכונה בנימין זאב הרצל, פעיל ציוני שהיה בין מייסדי הציונות, כינס את הקונגרס הציוני הראשון בשנת  1897 ופעל רבות למען הקמת המדינה. דווקא בתחילת הדרך הרצל השתייך לקהילה הנאולוגית בבירת הונגריה ששאפה להיטמע בחברה החילונית של הונגריה. 

עוד באתר ברכות ליום העצמאות 2023 עם דגלי ישראל ומגילת העצמאות 

אם תרצו אין זו אגדה הרצל ציטוטים תמונות להורדה

אם תרצו אין זו אגדה הרצל ציטוטים תמונות להורדה

מתי אמר ומה ההסבר למשפט של הרצל?

בשנת 1902 פרסם הרצל את ספרו ארצי שלי או בשמו המקורי – אלטנוילנד. בספר הוא הסביר את הרעיונות שלו כיצד צריכה לקום מדינת היהודים, לימים מדינת ישראל. אומנם מדובר ברומן, אבל אחד הציטוטים החשובים מהספר הפך להיות אחד המשפטים החשובים בתולדות הציונות. לפניכם ציטוט נרחב של הרצל מתוך הספר:

"אבל אם לא תרצו, כל מה שסיפרתי לכם האגדה הוא – ואגדה יוסיף להיות. היה בדעתי לכתוב סיפור עם מוסר השכל. יש שיאמרו: 'יותר סיפור ממוסר השכל'. אחרים יאמרו: 'יותר מוסר השכל מסיפור'. אחרי שלוש שנים של עבודה עלינו להפרד, ספרי האהוב."

ציטוטים של הרצל חוזה מדינת היהודים

"אנחנו נתאמץ להרבות את אשרם המוסרי של כל בנינו, כזקן כנער, איש ואיש לפי מצבו בחיים, על ידי העבודה, וכח עמנו ישוב לאיתנו בארצו החדשה, בארץ עבודת שבע השעות."

מתוך נאום בקונגרס הציוני הראשון : "הציונות היא שיבה אל היהדות עוד לפני השיבה אל ארץ-היהודים. אנו הבנים השבים אל הביתה מוצאים בו כמה דברים הטעונים תיקון במפגיע; ובייחוד שיש לנו אחים, השרויים בדרגות הנמוכות של עוני… כבר הצליחה הציונות להגשים דבר מופלא, שנחשב לפני-כן כבלתי-אפשרי: הקשר ההדוק בין היסודות המודרניים ביותר של היהדות עם השמרניים-ביותר." ~ נאום

צפו בווידאו מה אתם יודעים על חוזה המדינה בנימין זאב הרצל?