ברכות ליום שני בשבוע עם תמונות

ברכות ליום שני בשבוע עם תמונות

היום השני בעל שבוע האו היום בו אנו צוברים תאוצה ופעילות לקראת הימים שלישי ורביעי. אז מה טוב יותר לפתוח את היום בברכות מעולות, עם תמונות מקוריות ואיחולים לכל מי שאנחנו אוהבים. ברכות ליום שני בשבוע עם תמונות גלויות ותמונות להורדה. עוד ברכות בהמשך העמוד  

יום שני מבורך תמונות להורדה חינם gif ברכות לוואטסאפ

יום שני מבורך תמונות להורדה חינם gif ברכות לוואטסאפ

תמונות ליום שני מבורך להורדה חינם

תמונות ליום שני מבורך להורדה חינם

מדוע יום שני נקרא MONDAY באנגלית 

השמות לימי השבוע באנגלית מקורם במספר מקורות. שבת, ראשון ושני נקראים על שם גופי השמים, שבתאי, שמש וירח, אך הימים האחרים נקראים על שם אלים גרמנים, יום שלישי (יום טיוו), יום רביעי (יום וודן), יום חמישי (יום תור) ושישי (יום פרייה).

ברכות ליום שני בשבוע עם תמונות

ברכות ליום שני בשבוע עם תמונות

Monday יום שני מסורות בעולם 

כמו כן, קל לראות מה מקור השם של יום השבוע הזה. יום שני הוא יום הירח – מת לונה בלטינית, והופך למון (אן) דג באנגלית עתיקה.

הסדר המקורי של הימים, בין המאה הראשונה לשלישית היה כך: שמש סאנדיי, ירח מאנדיי , ארס, הרמס, זאוס, אפרודיטה וקרונוס. למה חשוב לדעת את זה?. כי אלה נקראו על שם גופי השמים ששלטו על שעת האור הראשונה של כל יום.

האסטרולוגיה ומלחמת התרבויות יצרה את שמות הימים ואת הסגולות ליום השני 

על פי האסטרולוגיה ההלניסטית. מיוון שמות השבוע הפלנטריים עברו לרומאים, מלטינית לשפות אחרות בדרום ומערב אירופה ולשפות אחרות שהושפעו מאוחר יותר מהן.

מדוע שמו הרומאים את ימי השבוע על שם שמות האלים שלהם לכוכבי הלכת? מכיוון שהם ראו קשר בין האלים שלהם לפנים המשתנות של שמי הלילה.

אלה שהצליחו לראות בשמים בכל לילה היו מרקורי, ונוס, מאדים, צדק ושבתאי. חמשת כוכבי הלכת הללו בתוספת הירח והשמש ייצרו שבעה גופים אסטרונומיים עיקריים. כך שהיה טבעי להשתמש בשבעת השמות הללו כשהגיע השבוע בן שבעה הימים.

מאגר ברכות לפי ימי השבוע עם תמונות גלויות ותמונות להורדה. לכבוד יום שני באתר הברכות המוביל בישראל סטטוסים מגניבים לפייסבוק הורידו חינם מקורי ואישי.

מה מומלץ לעשות ביום שני 

יום שני הוא היום הטוב ביותר לקנות רכב חדש. מה עוד טוב ביום השני של השבוע שלנו?. עובדה חיובית נוספת לגבי ימי שני היא שבאופן סטטיסטי זהו היום הסביר ביותר שבו שוק המניות של ארה"ב יעלה, ולא ייפול.