גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה וארמון הנציב

 גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה וארמון הנציב

לאן מטיילים בחודשי האביב שהגיע אלינו כמעט לאל התראה מוקדמת?. אחרי שבקרנו בסיורי פריחה, טיול כלניות ופריחת האירוסים, הגיע זמנה של הפריחה הסגולה. לאן מטיילים ואיפה?. גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה וארמון הנציב. 

איפה אפשר לראות פריחה?. גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה וארמון הנציב

בישראל ישנם מספר אתרי טיולים מומלצים בהם ניתן לראות ולטייל בלב הפריחה המדהימה של פרח התורמוס. על איזה מסלולים נמליץ בכתבה הנוכחית?. המקום הראשון והמוכר נמצא באזור הרי ירושלים ואזור בית שמש והשני, בירושלים באזור ארמון הנציב. כל הפרטים בכתבה אודות מסלולי טיול מומלצים לאביב. 

גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה ארמון הנציב

גבעת התורמוסים מסלולים המלצות תל שוכה ארמון הנציב

תל שוכה הרי ירושלים בית שמש מסלול מומלץ סיורי פריחה 

תקופת האביב וסיורי הפריחה הם התקופות העמוסות של הטיולים בסמוך לעיר בית שמש.

איפה אוכלים באזור בית שמש? מסעדות מומלצות?. בימי שבת כמעט ואין מקומות מסעדות ובתי קפה פתוחים באזור. אם תכננתם על מסעדה טובה באזור, קחו בחשבון נסיעה יותר דרומה או לאזור אבו גוש וצומת לטרון. היכן נמצא תל שוכה?. בלב עמק האלה, לא רחוק ממערת הנטיפים וחבל עדולם המרהיב.

עוד באתר בית ראובן תל אביב אתרי מורשת חינם בתל אביב 

איך מגיעים לתל שוכה?. כביש 38 שער הגיא – בית ג'וברין , נוסעים עד צומת האלה , פונים מזרחה לכביש 375 וממשיכים בנסיעה כ – 2.5 ק"מ עד לפניה הראשונה ימינה לשביל עפר בסופו יש גם חניה נוחה לרכבים. מתי כדאי לבקר באתר?. אני ממליץ להגיע בשעות הבוקר לפני שהאתר נמלא באלפי מטיילים.

מה עוד אפשר לראות באזור?. חורבת עתרי, חורבת עדולם ובה מערות קולמבריום מרהיבות והדובדבן שבקצפת – הפירמידה היחידה במדינת ישראל. 

אל תחמיצו את פסטיבל סגול בארמון הנציב ירושלים ואת מראות הפריחה על רקע נופי העיר 

סגול בארמון 2023 פסטיבל התורמוסים ייערך כמדי שנה על רכס ארמון הנציב מצפתל. אז למה כדאי להגיע לטיילת ארמון הנציב? על רקע הפריחה עוצרת הנשימה יחכו לבאי הפסטיבל מופעים, שלל סדנאות, מיצגים ויריד אוכל ואומנות.
מתי זה קורה?. חודש מרץ סיורי בימי שישי ואירועים נוספים בסופי שבוע. מתי הפסטיבל עצמו? בתאריכים 30/03/2023 וממשיך חיום נוסף למחרת בתאריך 31/03/2023

איך מגיעים?. למי שמטייל מאזור המרכז הכי טוב לפנות בכביש 15 החדש. מה הדרך הפשוטה?. לרשום מצפתל. סעו בזהירות 

לחצו על הקישור שפותח את המסלול הנסיעה באמצעות waze מהמיקום הנוכחי שלכם ישירות לתצפית התורמוסים בירושלים – ארמון הנציב פריחת תורמוס

צפו בווידאו פריחת תורמוסים ונוף תצפית ״מיצפתל״ ארמון הנציב ירושלים מתוך הערוץ של דוד וערן גל-אור מסלולים

 

ועוד כמה מסלולים מומלצים לימי האביב ותחילת הקיץ לאן מטיילים בשבת? 

גן לאומי גן שורק הכניסה מצומת בית עובד. היכן מחנים את הרכב?. בסמוך לפארק הדיג. מה במקום? פריחה משגעת ומסלול טיול בין הפרדסים המוריקים. למי מתאים? לכל המשפחה.. דמי כניסה – אין.

לאן מטיילים ליד מזכרת בתיה וצומת בילוי?. עיינות גביתון השמורה המחודשת. מה עושים?. פוסעים בין השבילים ומטיילים על הגשר התלוי מעל המעיינות. נשאר לכם כח?. תוכלו לטפס למגדל התצפית ולזכות במראות מדהימים של שפלת יהודה.