הסרת עין הרע

הסרת עין הרע קמעות טיפים חשובים 

לאמונה בכוחם של סמלים ומחשבה טובה או שלילית יש מקום נרחב בתפיסת החיים גם בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים. לצד הטכנולוגיה אנשים רבים מקנים חשיבות למקרים בהם נדרש הסרת עין הרע .

הסרת עין הרע קמעות טיפים חשובים 

הסרת עין הרע קמעות טיפים חשובים

עין הרע סימנים

הטלת נאחס עין רעה מתאפיינת , למי שמאמין בכך , באמצעות תחושה של חוסר נוחות גופנית , מתח חוסר נוחות פחד לא ריאלי מפני כישלון בעבודה או ביחסים , לפעמים אפילו עד כדי פחד מכישלון במבחן בלימודים או במעמד האישי. ברוח התקופה יש חשש מפני הטלת פגע בסיכוי לתעסוקה ועבודה .

אבל נראה שהפחד הכי גדול מהעין הוא בתחום בעיות בחיי זוגיות ומשפחה. בחורה של מוצאת חתן הרבה שנים , לא מתחתנת , בחורים עוזבים אותה מהר והיא סובלת משלל בעיות בתחום הנשיות .

קמעות נגד עין הרע

ביהדות ובקבלה יש לא מעט קמעות ותרופות סבתא נגד עין הרע. חשוב להזכיר שזה אומנם לא הוכח מדעית , אבל לפי המסורת יש להצטייד בקמעות מבעוד מועד ולא לחכות למכה. יותר קל למנוע עין הרע מבעוד מועד מאשר להסיר אותה. שכן ידוע לכולם המשפט המפורסם – כל הסמוי מהעין יש בו ברכה .

צבע כחול וירוק נגד עין הרע

חמסה חמסה חמסה

פעם היו הגברים הולכים עם גורמט זהב ותליון חמסה. מי שלא שמע את המשפט חמסה עלאק חמסה עלאק. החמסה נפוצה מאד בישראל הודות לעולים מארצות המזרח והאוכלוסייה הערבית אשר שמרה את מסורת הגנה מפני עין אעל רעה. ניתן לרכוש חמסות מהודרות וחמסות בצבעים שונים בשווקים ואפילו באמזון . מסתבר שהחמסה היא עדיין כלי נפוץ בכל מה שקשור להתגוננות מפני עין הרע בתרבויות שונות .

עין כחולה עין הדג עין איל זרקא 

אצל סבתא שלי בחצר היו כמה עשרות עינייים כחולות עם אישונים לבנים בחצר. היא הייתה מנקה אותן מעת לעת ומתבוננת אליהן כמו אל חבר טוב , כמו אל חלק ממנה. ומאז משלום עליה אבל העיניים הכחולות הן עדיין חלק מהקמע המוביל נגד עין.

עין כחולה נגד עין הרע

עין כחולה נגד עין הרע

לוכד חלומות 

יא חביבי אתה הולך לישון ואז נכנס לממלכה אחרת. אתה ישן והמח ער מפעיל את החלימה. לפעמים יש לנו חלומות רעים, אנחנו מתעוררים שטופי זיעה ומגלים שזה רק חלום שלום. קצת רחוק מתרבות המזרח נוצר לוכד החלומות שתפקידו ללכוד ברשת את החלום הרע ולשלוח אותו לכל הרוח.

לכד חלומות נגד עין רעה אתר הברכות

לכד חלומות נגד עין רעה אתר הברכות

"בֵּן פֹּרָת יוֹסֵף בֵּן פֹּרָת עֲלֵי עָיִן בָּנוֹת צָעֲדָה עֲלֵי שׁוּר"