זוהר ארגוב השירים הכי יפים של הזמיר הקלטות נדירות

זוהר ארגוב השירים הכי יפים של הזמיר הקלטות נדירות

יש זמרים שיישארו אתנו לעד. לא רק שבמשך השנים הם מתקבעים בתודעה, הם אף צוברים פופולאריות רבה ומקום בתרבות הישראלית. הראשון מבין כולם הוא ללא ספק הזמיר משיכון המזרח. את המוזיקה והברכות מביא לכם את הביצועים של זוהר ארגוב השירים הכי יפים של הזמיר הקלטות נדירות.

זוהר ארגוב השירים הכי יפים של הזמיר הקלטות נדירות

זוהר ארגוב השירים הכי יפים של הזמיר הקלטות נדירות צילום מסך יוטיוב 

אמא שלי חידוש של זהר לשיר של נועם קניאל

השיר מוגש במסגרת הקלטת הדרך הברוכה. זו הייתה אחת מקלטות האולפן האחרונות של זהר ארגוב. כחלק ממסגרת מחרוזת שירים שכללה את  אין מדינה לאהבה בלט השיר אמא שלי ששר במקור נועם קניאל. מה קרה בסוף אתם יודעים- תחנות הרדיו התעלמו, בטלוויזיה אין בכלל על מה לדבר ורק היוטיוב הביא לנוכחות אין סופית של השירים של זוהר ארגוב. אז קחו לכם כמה דקות של שקט, לחצו play ושלחו את השיר לאמא שלכם. היא תתרגש כמוכם.

זוהר ארגוב צל עץ תמר ואור ירח השיר שכתב המלצר מאוסטריה 

לקח לא מעט לשיר הזה להיות מזוהה כמעט בלעדית עם ארגוב. דווקא החידוש של קרולינה הביא לו עדנה והצלחה מאוחרת ( כי כל מה שעושה קרן אברץ הוא טוב מוצלח וראוי!). השיר נכתב אי שם לפני כ70 שנה על ידי  המשורר והשחקן אפרים וַיְנשטיין, והוא הולחן על ידי גיסו, חיים קוֹבְּרִין. בעשור הקודם היה קרב משפטי על התמלוגים של השיר. אבל אנחנו נשאר אסירי תודה על הלחן והמילים ועל הביצוע האחד, היחיד והמיוחד של זוהר ארגוב! השיר מוגש בחלק מהביצועים כמקשה אחת עם – הפרטיזן צל עץ תמר אשת חיל הקסם השחור והביצוע הטוב ביותר שלו הוא ללא ספק בקלטת זוהר ארגוב הופעה חיה בצרפת. קרוא את המילים המדהימות. איזה כשרון של המשורר אפריים וינשטיין.
נגן נגנה לקול צליליך מה נעים הוא החלום
נגן נגנה ישמע ירח את קולי שם במרום
הוי למה למה בשפתיך הקסמתני
ליבי כבשת ועזבתני
אוהב כואב וסובל
מודעות גוגל


אהבת רעיה רצוני בביצוע של זוהר ארגוב

לזמיר הייתה יכולת לקחת מזמור ישן או שיר עממי ולהפוך אותו למעודכן ונכון להיום. השיר אהבת רעיה רצוני הוא אחד מהם. מזמור של בני העדה התימנית, שתמיד היה מושר בבתים בערב שבת ובבתי הכנסת והפך לאחד משירי העם המזוהים הם עם ימי ששי במדינת ישראל. בכתבה הזו בחרתי להביא ביצוע מעט אחר לשיר הזה. מדובר למעשה במיקס בסגנון דאנס. אני זוכר כיצד מצאתי את הדיסק הנדיר הזה ברחוב אלנבי של פעם. 10 שקלים החליפו ידיים והרדיו דיסק ברכב לא ידע את עצמו מרוב שמחה וקצב.