חג השכנים הבינלאומי 30/05/2023 אירועים

חג השכנים הבינלאומי 30/05/2023 אירועים

מה אתם יודעים על מי שגר בדירה ממול?. ברחוב הסמוך לכם?. אלו האנשים שמתגוררים סמוך אליכם, חולקים אתכם אותו מרחב. הכירו את חג השכנים הבינלאומי 30/05/2023 אירועים. 

נעים להכיר חג השכנים הבינלאומי 30/05/2023  

גם השנה יציינו מאות שכונות ברחבי הארץ את "חג השכנים הבינלאומי" ביוזמת ארגון ארץ עיר,

אז מה אנו מציינים ביום המיוחד הזה?. מדובר באירוע  אותו מציינים מידי שנה בכ-36 מדינות ברחבי העולם. בישראל יצוין החג השנה ביום שלישי, 30.5.23 בעשרות ישובים וערים בישראל. במסגרת אירועי החג ייצאו מאות תושבים לרחובות העיר והשכונה בכדי להכיר מקרוב את שכניהם.

עוד באתר מכתב התנצלות לשכנים על רעש מסיבה ושיפוצים

באיזה ערים חוגגים ומכירים את השכן בדלת ממול?. 

אל מסורת זו הצטרפו כבר לא מעט רשויות ועשרות קהילות בערים שונות בארץ בהם: אשדוד, באר שבע, חיפה, פתח תקווה, ירושלים, תל אביב, קריות ועוד. כיום. 

החג מצוין ביותר מ-36 מדינות ברחבי העולם ומאות אנשים יוצאים לרחובות העיר והשכונה בשביל להכיר באמת ומקרוב את השכנים שלהם. השכנים נפגשים יחד בכל עיר ויישוב, יוצאים אל המרחבים הציבוריים, אל החצרות והפארקים הקרובים לביתם עם אוכל ביתי, שולחנות, כסאות, משחקים משחקי חברה, משוחחים זה עם זה ופשוט מתחברים.

הכירו את ארגון ארץ עיר

הארגון פועל מאז 2006 בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית לקידום קהילות צעירים וחיזוק הקהילתיות במטרה לייצר הזדמנויות בערים השונות ולהפוך אותן לערים שטוב לחיות בהן. ארץ עיר מוביל את יוזמת חג השכנים ומציע למארחי החג בעת ההרשמה לקבל ערכת אירוח מודפסת בתשלום או לינק להורדה חינמית של ערכת אירוח דיגיטלית. הערכה כוללת פוסטרים להזמנה שניתן לתלות בבניין, לוח מודעות בנייני, שלט ברוכים הבאים, דף צביעה כהשראה להפעלה ועוד.