ינואר 2023 ימים מיוחדים לוח שנה לועזי עברי

ינואר 2023 ימים מיוחדים לוח שנה לועזי עברי אירועים ברכות ותמונות 

השנה האזרחית נפתחת עם חודש ינואר 2023 ימים מיוחדים. מה בכתבה? לוח שנה לועזי עברי כל המידע החשוב מה קורה בחודש הראשון של השנה האזרחית עם ברכות ותמונות מדליקות סרטוני ווידאו.

מהיכן חודש ינואר את שמו? השורשים הרומיים של לוח השנה הלועזי 

כיום, אנו עוקבים אחר הלוח הגרגוריאני, אך הוא מבוסס על הלוח הרומי העתיק, שאומץ על ידי רומולוס, ששימש כמלך הראשון של רומא בסביבות 753 לפנה"ס. מקור השם לחודש הראשון של השנה מגיע מהשפה הלטינית Jānuārius, המקביל ל-Jānus.למעשה מדובר באל יאנוס שהיה אחראי על השקיעות והזריחות.

כמה ימים יש בינואר השנה?. 31 ימים

עוד באתר תמונות ברכה ליום הולדת להורדה מקורי ומרגש

מה קורה החודש ינואר 2023 ימים מיוחדים

מצפה לנו חודש עמוס בימים מיוחדים ואירועים. לא רק בגלל שאני חוגג החודש את יום הולדתי הלא משנה כמה, אלא בעיקר שמציינים בו ימים חשובים ותאריכים משותפים ללוח שנה עברי לועזי. אז בוא נעבור על התאריכים החשובים של ינואר השנה. בנוסף למה שאנו מזכירים לכם, יש עוד כמה ימי ציון בתאריכי החודש. 

ברכות לחודש ינואר תמונה לאחל לחברים חודש שמח ומוצלח אתר הברכות בעברית

ברכות לחודש ינואר תמונה לאחל לחברים חודש שמח ומוצלח אתר הברכות בעברית

1 בינואר – יום נחלת הכלל. מה מציינים?. את זכויות היוצרים ברחבי תבל. 
4 בינואר – יום הברייל הבין-לאומי וזה התאריך בו נולד לואי ברייל, ממציא הכתב לעיוורים. עד כמה הוא חשוב?. היום  מוכר על ידי ארגון האומות המאוחדות 
24 בינואר – יום המוקדש לחינוך. האם מוכר על ידי האו"ם?. כמובן. נושאי החינוך של הדור הצעיר ברחבי העולם שזור בסדר היום העולמי ברחבי הגלובוס. 
27 בינואר – יום הזיכרון הבין-לאומי לשואה. גם יום זה מוכר על ידי האו"ם. מה מציינים בו?. את זיכרון ששת המיליונים אשר נספו במהלך מלחמת העולם השנייה על ידי הנאצים. 

28 בינואר – יום הגנת הפרטיות במרחב הציבורי ברשתות החברתיות ובחברה 

אחד הימים החשובים בלוח השנה. מדוע?. כי על רקע החיים במרחב הדיגיטלי, נדמה לנו לפעמים שהפרטיות שלנו כבני אדם כבר איננה קיימת. תחשבו על זה- כמה מידע אפשר למצוא על אחד מאתנו ברשת האינטרנט. מעת לעת אנו עדים לדליפת מאגרי מידע ועוד. לכן לא פלא שהשמירה על הפרטיות שלנו, זו שאנו רוצים שלמור לעצמנו הפכה לנושא חשוב על סדר היום העולמי.