מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה YES: לאן נוסע גילי ?

מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה YES: לאן נוסע גילי ?

גילי הוא הכוכב. שרידות המשפחה תלויה בו ובקולו. אבל האם הוא יוכל להצליח ולהיות זמר? מתוך כלים שבורים הוא מנסה להרים קריירה וכנגד כל הסיכויים. מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה YES: לאן נוסע גילי ? צפו בווידאו באתר.

מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה

מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה

מי בדיוק מנגן ושר פרקים מלאים לצפייה ישירה yes vod

אני צופה בסדרה הזו באדיקות. אין לי אינטרנט מהיר, אבל יש לי wifi חזק. כל אחד אחר יש לו הרבה יותר ואולי בגלל זה אני כל מזדהה עם הדמויות המינימליסטיות של הסדרה. הבעיה היא שיש לו מעט כאלו במציאות. שחלמו להיות זמרים, לכבוש את הקהל, לשיר אל העולם. הסוף ידוע – שיפוצניק שבערב שר אל האולם, בשעה שהקהל מלכך רבע עוף ובורקס עם רוטב פטריות.

עוד באתר – איך להיות ליידי אמתית

המטרה – להיות זמר ולצאת מהגטו העדתי

לאחר חמישה פרקים מלאים לצפייה ישירה מנגן ושר יש לי כמה מסקנות מסדרה המעולה של yes.

הראשונה היא שמזה זמן רב קבלנו קבלנו הפקה מוקפדת ובלתי מתפשרת.

שילוב הדמויות מהמציאות לצד הדמויות שבסדרה מוסיף לה נופך אוטנטי.

והשלישית והיא המצערת, שישראל השנייה חיה ופועמת. רחוקה מהעין, רחוקה מהלב ובכל זאת היא שם.

הזמר התימני בראי החברה הישראלית – קוריוז או חלק אמיתי מהתרבות

ועכשיו בר צברי במחזמר על חיי זוהר ארגוב

ומעניין לעניין של אותו זמר. בימים אלו מופיע בר צברי בתפקיד הראשי במחזה על חייו של הזמר זהר ארגוב. מדובר במחזמר שטומן בחובו שירה תימנית שורשית ונוגעת, לצד עוני וילדות קשה לאב אלכוהוליסט ולאם אוהבת וחסרת אונים. קריירה מסעירה מלווה בשירים חד פעמיים לצד מאבקים חברתיים ואישיים. רצון עז להצליח ולכבוש לעצמו מקום בלב האומה, לצד התמכרות קשה לסמים, ואלימות מתפרצת לצד כמיהה עזה לאהבה ולחיים טובים.

השירים ה'תימניים' של וילנסקי: האומנם תימניים? מאת עטרה איזקסון

לפני כמה שנים התגלגל לידי עותק של עבודת מחקר מכובדת שכתבה עטרה איזקסון. אני ממליץ  בחום לקרוא את העבודה הזו במקביל לסדרה. לי באופן אישי, היא יצרה דיסוננס בין השאיפה של הזמר מראש העין להתקדם את המוזיקה התימנית מזרחית שלו, מה שנראה כחסר סיכוי, לבין התרבות התימנית אשר התקבלה בזרועות פתוחות אצל היוצרים.

המאמר נפתח במילים- "מחברי השירים על עולי תימן שנכתבו בשנים 1934‑1984 לא היו ממוצא תימני". נזכרתי במאמר הזה, רגע לפני שצפיתי בתכנית מנגן ושר פרק 3 לצפייה ישירה. זו הריי הטרגדיה של הזמר המזרחי. כאשר המשוררים והמלחינים מהזרם המרכזי מייצרים מוזיקה מזרחית זו תרבות מקובלת.

אבל גילי חדד? הכי רחוק שיגיע עם המוזיקה המזרחית שלו זה למועדון הברבור. עכשיו נניח למאמר ונחזור לביקורת על הסדרה מנגן ושר. דומה שאין נביא בעירו ואין תימני אסלי בהיכל התרבות.

לקראת שידור צפו בווידאו מנגן ושר פרק 6 לצפייה ישירה yes

נאור (אגם אוזלבו) מגלה את הסיבה האמיתית שהודיה (קים אור אזולאי) גילתה עניין בקזינו ומחליט לעמת אותה עם העובדות.