משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות

משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות

הוא נחשב לאחד מאבות הציונות ופעל בתקופות בהן עוצבה המדינה שבדרך. בין תחילת המאה ה- 20 ועד לשליש הראשון שלה. הכירו את משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות.

ציטוטים יפים משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות

כבוד הרב המכונה הראי"ה כיהן בתפקיד הרב הראשי האשכנזי הראשון בארץ ישראל, טרם הקמת המדינה, תחת שלטון המנדט הבריטי. הוא היה פוסק, מקובל והוגה דעות אשר שילב בין יהדות לציונות

הרב קוק ציטוט לחג חנוכה הברק האלוהי

הרב קוק ציטוט לחג חנוכה הברק האלוהי

ציטוט בנושא של אושר ומהות החיים

אחד המשפטים הידועים של הרב קוק עוסק ביסודות לחיים שלווים, בריאים ומאושרים. הוא משלב בתוכו את מעלות הצניעות וקבלת האחר לצד הפגנת רגש חמלה ואיך לא – אהבה.

"יסוד האושר הוא: אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים, אהבת היופי ברגש, אהבת הטוב במעשה."

משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות

משפטים על נתינה הרב קוק עם תמונות יפות

ישנם משפטים נוספים של הרב קוק בנושאי מהות החיים ועל התעלות רוחנית. מה למשל?. קראו את המשפט הבא שבו הרבה מדבר על הכל הפנימי של כל אחד מאתנו. מדובר במשפט העצמה מעורר השראה.

עוד באתר  מאות ציטוטים מעוררי השראה לכל אדם ולכל זמן 

"יצייר לו כל אחד באמת ובתמים מה שנשמתו מראה לו, יוציא את תנובתו הרוחנית מן הכח אל הפועל, בלא שפתי רמיה, ומניצוצות כאלה אבוקות אור יתקבצו, ויאירו את כל העולם מכבודם, מחלקי אמת פנימית כאלה האמת הגדולה תופיע."

משפטים יפים על אמונה ואהבת אדם 

אחד הנושאים שהעסיקו את הרב קוק, על רקע התקופה ההיסטורית בה חי, היה נושא אחווה ואהבת אדם. את האמונה הוא שזר במשפטים פשוטים בעלי תובנות עמוקות כמו זה: 

"מי שאור האמונה מתגלה עליו בטהרתו הוא אוהב את כל הבריות כולם בלא שום שיור כלל."

פתגמים יפים של הרב קוק משפטים מעוררי השראה בנושא חברות ואהבה ציטוטים

פתגמים יפים של הרב קוק משפטים מעוררי השראה בנושא חברות ואהבה ציטוטים

משפטי מפתח קטע על חברות הרב קוק

"עלינו לדעת כי נקודת חיים אור וקודש תמיד לא זזה מהצלם האלהי שנחנן בו האדם בכללו, וחוננו בו כל עם ולשון, כל אחד לפי ערכו." ~ מידות הראי"ה אהבה ה'

רוצים עוד?. הכירו את המשפט היפה שטבע הרב הקוק בנושא חברות: "מי שאור האמונה מתגלה עליו בטהרתו הוא אוהב את כל הבריות כולם בלא שום שיור כלל." ~ מידות הראי"ה אמונה ד'

קטע על חברות הרב קוק

קטע על חברות הרב קוק

על כוחה של צניעות ציטוט של הרב קוק עם תמונות 

רבות דובר במסורת ישראל אודות העוצמה של צניעות וענווה. גם הרב התייחס לכך לא מעט בדבריו. חלק מהם נשארו כמשפטים מעוררי השראה לדורות הבאים. הנה אחד מהם, שלדעתי, הוא מייצג ומתאים ללא מעט אירועים בחיים בהם אנו נדרשים לצטט אנשים מפורסמים ולהעביר מסר.

"כל זמן שהענווה מביאה עיצבון היא פסולה וכשהיא כשרה מוסיפה היא שמחה, גבורה וכבוד פנימי".

אתר עם ציטוטים ומשפטים מעוררי השראה. מה עוד באתר?. כאן תוכלו למצוא משפטים מעוררי השראה לנשים. רוצים עוד כח לנשמה. צפו בכתבה אודות משפטי העצמה לנשים.