צום גדליהו 2023 לוח זמנים, למה צמים, ברכות צום קל להורדה 

צום גדליהו 2023 לוח זמנים, למה צמים, ברכות צום קל להורדה 

במסורת היהודית ישנם ארבעה תאריכים שהם ימי תענית על בית המקדש שחרב. צום גדליהו 2023 הוא אחד מהם ולפי מסורת נהוג לציין ביום זה את חורבן הבית, הירצחו של גדליהו וסיום תקופת ממלכת יהודה ויציאה גלות בבל. שבוע לאחר מכן מציינים את יום הכיפורים 2023. ברכות להורדה צום קל גדליה בסוף העמוד. שנת התרחשות רצח גדליה אחיקם 423 לפני הספירה.

עוד באתר ברכות שנה טובה 

מי היה גדליהו בן אחיקם? ואיך קשור נבוכדנצר

בירושלים הייתה משפחת שפן אחת המשפחות הנכבדות בעיר ומקורבת לחצר המלוכה. תיאולוגים מייחסים לאביו של גדליהו, שפן, את כתיבת ספר דברים. הוא נחשב נחשב למי שבחר בדרך שהתווה הנביא ירמיהו. הוא קרא ליהודים שברחו מארץ ישראל לשוב אליה וליישב את הארץ. וכך נכתב עליו: "וַאֲנִי הִנְנִי יֹשֵׁב בַּמִּצְפָּה לַעֲמֹד לִפְנֵי הַכַּשְׂדִּים אֲשֶׁר יָבֹאוּ אֵלֵינוּ, וְאַתֶּם אִסְפוּ יַיִן וְקַיִץ וְשֶׁמֶן וְשִׂמוּ בִּכְלֵיכֶם, וּשְׁבוּ בְּעָרֵיכֶם אֲשֶׁר-תְּפַשְׂתֶּם" (ירמיה מ, י).

את הרצח מייחסת המסורת היהודית לאדם בשם ישמעאל בן נתניה שבצע זאת רק מחודשיים מאז מונה גדליה לתפקיד נציב בנימין.

מה מסמל היום החשוב הזה בין ראש השנה לכיפור 2022?. האירוע מסמל יותר מכל את סיום מלכות ממלכת יהודה ואולי אף שושלת בית דוד.

מה קרה באותם ימים?. חורבן בית המקדש ותחילת גלות בבל. את האסון שבקיטוב בעם היהודי ועל חשיבות אחדות העם והמשפט כל בני ישראל ערבים זה לזה.

צום גדליה ברכות לאחל לחברים צום קל עם תמונה של ירושלים

צום גדליה ברכות לאחל לחברים צום קל עם תמונה של ירושלים

תאריכי צום גדליה תשפ"ד שנת 2023

שעת הצום מתחילה בבוקר עם עלות השחר ומסתיימת עם צאת הכוכבים.

האם חובה לצום ביום גדליה?. לא.

18//09/2023 שני צום גדליה 2023
יום כיפור 2023 זמני הצום תאריכים
ערב כיפורים 2023 24/09/2023 ביום סועדים סעודה מפסקת
מוצאי הצום 25/09/2023 צום כיפור ויציאת הצום

מתי מתחיל צום גדליהו 2023

לוח זמנים מפורט מתי מתחיל צום גדליהו שנת תשפ"ב יפורסם בהקדם. חזרו אלינו לכתבות בנושא מסורת, פרשת השבוע, כניסת שבת, כניסת ראש השנה ועוד באתר מחיי הדת.

לוח שנה עברי לועזי, תמונות לאחל צום גדליה קל, אתר הברכות בעברית. צום גדליה 2023 לוח זמנים, למה צמים, ברכות צום קל להורדה הסברים וכל המידע על היום המיוחד אותו מציינים במסורת היהודית. מה הקשר לחורבן בית המקדש

 

 צפו בווידאו הקצר ובו הסבר יפה ופשוט. מי היה ישמעאל בן נתניה. אתר מסורת ישראל. למה צמים והסברים על חורבן בית ראשון.