שביל סובב כינרת טיולים מומלצים לעונה הנוכחית מסלולים

שביל סובב כינרת טיולים מומלצים לעונה הנוכחית מסלולים

אם אתם חושבים שטיול בצפון ובכלל סביב הכינרת נועדו לקיץ אביב אז יש לנו הפתעה עבורכם. הכירו את שביל סובב כינרת טיולים מומלצים לעונה הנוכחית מסלולים. קרדיט לתמונות צילום – רשות הכינרת שריר תקשורת. 

שביל סובב כינרת טיולים מומלצים

שביל סובב כינרת טיולים מומלצים

טיול מומלץ לכל המשפחה בצפון מסלול בדרגת קושי קלה!

סתיו בכינרת- מגשר אריק לכפר נחום- חורשות אקליפטוס, ערוצי נחלים, היסטוריה ועוד- מסלול טיול מומלץ לכל המשפחה בשביל סובב כינרת- השביל מסומן- הכניסה ללא תשלום!

עוד באתר – איפה יש מקומות רומנטיים בתל אביב 

איפה נמצא שביל סובב כינרת? איזה אטרקציות יש לאורכו?

מסלול המטיילים בצפון שביל סובב כינרת הוא אחד מהפרויקטים המרכזיים של איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת. הוא חלק מרשימת טיולים מומלצים לכל המשפחה הודות למעבר חופשי לחופי הכינרת באמצעות שביל טיילות.

משלב מעבר קל ונגיש, המקיף את הכינרת האדם הלאומי של ישראל.

השביל הוסדר והוכשר לטיולים רגליים בעזרת מתנדבים וקבוצות נוער מבתי ספר מכל רחבי הארץ שנרתמו לעשייה. המטיילים זכן במסלולים למטיילים בצפון לאורך השביל. השביל נקי ויש בו ספסלים בפינות החמד. לאורך הדרך יש תיבות קינון מסודרות לציפורים, נקודות תצפית ועוד.

מסלול טיול בצפון ליד הכינרת לעונה עכשיו 

מחורשת האקליפטוס שעל הירדן צועדים מערבה בשביל סלול היטב, בתחילה על שפת הירדן ובהמשך על שפת הכינרת.

הולכים מערבה כשמשמאל נופי הכינרת.

כעבור כ-2 ק"מ מבחינים בערוץ נחל אור, הזורם כל השנה בזכות מעיין עין עייש. הוא נובע בין כביש 87 לכינרת ובסמוך מגלים את אתר תל עייש. ניתן לבקר בישוב בקדום מתקופת הברזל ועד התקופה העותומאנית.

לאורך השביל עוברים דרך חוף "מפרץ אמנון" היפיפה וחוף ספירית. לאחר כחצי קילומטר חוצים את נחל כורזים בשביל צר ומסיימים את המסלול בגן לאומי כפר נחום.

ויש גם בונוס- הטיול עובר בין חורשות אקליפטוסים ועצי זית, ערוצי נחלי ומבני אבן עתיקים מהתקופה העותומאנית. לאורכו של השביל נהנים מפינות חמד מוצלות ושקטות בחיק הטבע ומיופייה של הכינרת המלאה.

איך מגיעים לשביל סובב כינרת להתחלת הטיול? 

מתחילים את הטיול בכביש 87, כביש צפון הכינרת. לבאים מכיוון מערב, פונים לפני גשר אריק דרומה לשפך הירדן, מחנים את הרכב בין האקליפטוסים, סמוך לנקודת הסיום של שייט הקיאקים אבוקיאק. יש צורך ברכב נוסף שיחכה בסוף המסלול בגן לאומי כפר נחום.

מה קורה עכשיו בכינרת האם היא מלאה? 

הכינרת מלאה ומזג האוויר הסתווי מתאים ונוח לטיול רגלי. איגוד ערים כינרת ורשות הכינרת ממליצים על טיול רגלי מגשר אריק לכפר נחום.

מסלול בדרגת קושי קלה סביב הכינרת 

אורך המסלול: כ- 4.5 ק"מ. למעוניינים במסלול קצר של 2 ק"מ. להלן הנחיות- ניתן להגיע עד לעיינות עייש ולהחנות את הרכב הנוסף בחוף מפרץ אמנון. עוד מסלולים והמלצות טיולים בצפון כוכבית כינרת מכל טלפון 55477*

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *