שבע ברכות סרט ישראלי צפו בווידאו

שבע ברכות סרט ישראלי צפו בווידאו עם ריימונד אמסלם תיקי דיין

מברוק עאלק יס אריס מברוק. כך מתנגן לו השיר בחתונה כאשר ברחבה רוקדים כולם. לבושים לבוש מרוקאי חגיגי. אבל מה עושה הכלה?. מדוע היא מחרישה בצד?. ביקורת קולנוע סרטים ישראליים חדשים. קבלו את שבע ברכות סרט ישראלי צפו בווידאו 2023 הסרט שלא ישאיר אתכם אדישים ויגלה לכם סודות אפלים מאחד המנהגים שהיו נהוגים בקרב בני העדה המרוקאית מומלץ.

סרטים חדשים בקולנוע שבע ברכות סרט ישראלי צפו בווידאו 

חתונה היא יום גדול. אבל בעדה המרוקאית נהוג לחגוג אותן ברוב פאר והדר. טרם הטקס והיום הגדול. מה עושים?. תקופת 7 הברכות הן ימי החסד של הכלה. חוגגים לה על ידי שבוע של ארוחות חגיגיות. יהיה מי שיגיד בציניות שככל הקשור אליה, לכלה, אלו ימי פומפיי האחרונים. אבל ציניות לחוד והסרט בו אנו עוסקים, 7 ברכות לחוד. אבל גם ביחד. לפעמים גם אשתי צודקת. בעיניה אני רומנטיקן חסר תקנה, אבל היא, צינית כדרכה, רואה דרך המשקפיים שלה סרטים חדשים בקולנוע

עוד באתר ראש השנה 2023 תשפד תאריכים תמונות ברכות

עלילת הסרט החדש 7 ברכות הסוד מהעבר רודף את מארי עד לחופה 

מעל השמיים הבהירים של חתונתה של מארי מעיבים עננים מהעבר המשפחתי. אותם ימים רחוקים שזכו לגלוריפיקציה בקרב העדה המרוקאית. כמעט כמו כתיבה דויטרונומיסטית של העבר. מנהגים עתיקים שאולי היו אצילים בימים ההם, אבל בזמן הזה נראים כמו לקוחים מתקופת החושך של ימי הביניים.

מארי הייתה בת שנתיים כשאמה ברוכת הילדים נתנה אותה לאחותה העקרה.

למה היא עשתה זאת?. זה היה מנהג נפוץ באותם ימים במרוקו. אותה מרוקו שבני העדה עורגים לה, נוהגים לספר על מעמדה הרם של העדה בחצר המלך ומתייחסים אליה כאילו הייתה גן עדן ממנה גורשו.

אבל ארבעים שנה מאוחר יותר, בישראל של שנות ה-90, מארי שבה מצרפת אחרי נתק ארוך כדי להתחתן עם בחיר ליבה, מובלת לחופה על ידי שתי "אימותיה".  אבל כמו באידיליה קלאסית של שאול טשרניחובסקי, מות התמוז, ממנה אצטט את הבית המטלטל טרם נמשיך עם עלילת סרטה החדש של איילת מנחמי.

מַה מָּחוֹל נָחוּלָה
מִסָּבִיב לַבָּמָה,
מַה מָּחוֹל נָחוּלָה לַתַּמּוּז הַיּוֹם?
נֵימִינָה, נַשְׂמְאִילָה לוֹ שֶׁבַע וָשֶׁבַע,
נִקֹּדָּה, נִשְׁתַּחֲוֶה לוֹ: שׁוּבָה הֲלוֹם!

פעם זו הייתה אצילות היום סוד נורא

משפחתה החמה והנרגשת נערכת למנהג "שבע ברכות", שבוע של ארוחות חגיגיות, בהן פותחים שולחן לכבוד הכלה. אבל מארי באה לפתוח את הפצע. בין טעמים משכרים מתגלים סודות ושקרים. מארי נואשת לסליחה. משפחתה בטוחה שהיא צריכה להגיד להם תודה. השבוע הופך לקומדיה עצובה על פשעי משפחה, מחילה והחמצה.

ניקיונות סלטים צהלולים ושמחה גדולה הלילה או טרגדיה מרוקאית בסגנון יווני 

מה זאת אהבה?. לחיי הזוג הצעיר ותזכרו שלאהוב זה אומר שהצד השני יהיה מאושר. נכון בבית יש שמחה גדולה הלילה. אבל הכלה בסרט שלנו, היא הדמות הטרגית קומית ויש גם צמחונית. קחו לכם שעתיים של פנאי מהמולת היום יום וצאו לבתי הקולנוע – זה לא סיפור זה החיים של מארי. אפילו אם במרוקו נוצרו סודות שאתם לא יודעים עליהם ולא תדעו לעולם. 7 ברכות סרט ישראלי מומלץ. 

צפו בווידאו שבע ברכות סרט מלא בבתי הקולנוע מומלץ לצפייה ועכשיו – גשו לבתי הקולנוע לצפות בו