שירים לכיתה א האוסף המושלם למעבר מהגן אל בית הספר

שירים לכיתה א האוסף המושלם למעבר מהגן אל בית הספר

מעמד מהעבר לבית הספר מגן הילדים הוא אולי המשמעותי ביותר בחיינו. זוהי נקודת הזמן שבה אנו עוברים ממעמד של פעוטות למעמד של ילדים והופכים להיות חלק מהקהילה. אספנו עבורכם את השירים הישראליים היפים ביותר בנושא שירים לכיתה א.

שירים לכיתה א האוסף המושלם

שירים לכיתה א האוסף המושלם

עוד באתר ברכות בנושא שלום כיתה א 

חמש שנים עברו על מיכאל

דור בא ודור הולך והשיר המיתולוגי המספר על תהליך ההתבגרות של מיכאל נשאר אתנו לתמיד. בשיר הזה מיכאל הוא ילד בוגר, הוא מבין את המעמד שעומד בפניו, מכנס את החברים הקרובים ומספר להם משהו עומד להשתנות, אבל לא הכל. המילים של יצחק קצנלסון והלחן עממי. הביצוע הוא הקלאסי והטוב ביותר לדעתי ושרים אותו מיכאל עוזי מאירי אופירה גלוסקא.

"חָמֵשׁ שָׁנִים וּבַשִּׁשִּׁית
אֶל חֲבֵרָיו קָרָא:
"שָׁלוֹם נַבְחָן, שָׁלוֹם לָקִיק
שָׁלוֹם יוֹנָה צְחוֹרָה."

"אֶל בֵּית הַסֵּפֶר אֵלְכָה לִי
אֶלְמַד יוֹם יוֹם עַכְשָׁו.
חַכּוּ עַד כְּלוֹת הַלִּמּוּדִים
שׁוּב נִשְׁתַּעְשַׁע יַחְדָּיו!"

שלום כיתה א'- נעמי שמר

עבורי נעמי שמר היא האמא של השירה העברית. כל שיר שהיא הוא נכס צאן ברזל. כאשר כתבתי את הכתבה הזו שבה אוסף של שירים לקראת תחילת הלימודים, לא היה לי ספק שהוא יהיה אחד מהם. המנגינה מלטפת וכאן בביצוע מיוחד של בית הספר לאומניות בתל אביב. תודה נעמי. כמה נעם לי השיר כאשר אני באתי בשערי בית הספר.

 שלום, שלום כיתה א', שלום לגננת, לגן, שלום, שלום, שלום כיתה א' , הגענו, אנחנו כאן

שיר האלף בית כי איך אפשר אחרת 

הרבה מאד שירים מספרים לתלמידים החדשים על החיים החדשים בבית הספר. אבל מה יותר חשוב מאשר להתחיל לרכוש שפה חדשה, ללמוד את אותיות הא-ב העברי. השיר שמתחיל במילים אלף אוהל, ב זה בית, הוא שיר ילדים על זמני, שעובר מדור לדור, ומשאיר תמיד חיוך רחב. ואני אסיים את הכתבה סיומת השיר, שעושה טוב על הלב!

מה צריך לבוא עכשיו?
איפה שין? ואיפה תו?
שין – שלום ותו – תודה
ונגמרה העבודה.

שין – שלום ותו – תודה
ונגמרה העבודה,
ד"ש לכל המשפחה
ולך לך לדרכך.

צפו בביצוע מתוך הסדרה "נעמי שמר וידידיה מרחוב האוניברסיטה" ששודרה בשנים 1973-4. אותר והומר במסגרת פרויקט הדיגיטציה של ארכיון הטלוויזיה החינוכית. מילים ולחן: נעמי שמר.