שיר ולנטינו גלי עטרי הדמות מאחורי נסיך החלומות

שיר ולנטינו גלי עטרי הדמות מאחורי נסיך החלומות

מאחורי דמותו של נושא השיר ולנטינו- Rudolph Valentino של גלי עטרי מסתתרת טרגדיה אמתית ורומנטית. חלק ממילות השיר שכתבה היוצרת ( הקוסמת) מירית שם אור, מתארות את ההיסטוריה של השחקן האיטלקי הבלתי נשכח. שיר ולנטינו גלי עטרי הדמות מאחורי נסיך החלומות. השיר נפתח במילים הכי רומנטיות שכל גבר היה רוצה להיות!

איך כבשת בסערה את היבשת
נסיך החלומות של כל אישה,
ובקסמך נערות נפלו ברשת,
יצאו מדעתן ללא בושה?

שיר ולנטינו גלי עטרי הדמות מאחורי נסיך החלומות

שיר ולנטינו גלי עטרי הדמות מאחורי נסיך החלומות

מי אתה רודולף ולנטינו נסיך החלומות של כל אישה

ראשית המאה העשרים היא עריסת הקולנוע. בשנים הראשונות נוצרו לא מעט סרטים בהם גברים יפי תואר כבשו את ליבן של נשים רומנטיות, ביישניות ויפות. אל תוך תפקיד המאהב המושלם עם השיער המסורק לאחור המבט נונשלנטי המבטיח אהבה גדולה לאחת ויחידה. גבר מהסרטים.

השיר של גלי עטרי מימי תור הזהב של המבצעות הישראליות בוצע בפסטיבל הזמר והפזמון 1978 ונשאר כאן לתמיד. מי שנאשר מאחורי הקלעים הוא ולנטינו עצמו. אז בואו נכיר אותו.

הכירו את Rudolph Valentino נסיך החלומות של אישה

עיר הולדתו של רודלוף הוא הכפר Castellaneta באיטליה. אין בו שום גבר מיוחד ששונה מעיירות איטלקיות. כנסיות, בזיליקות וקדושים מעונים. לא משהו שיכול לצפות בתאריך 6 במאי 1895 ייוולד אחד מכוכבי הקולנוע הראשונים. אייקון אמתי של רומנטיקה של פעם. אבא שלו היה מנהל זירת קרקס שנפטר כאשר ולנטינו היה בן עשר. אולם חיידק הבמה כבר דבק בו ורודולפו מצא את עצמו כרקדן טנגו בסרטים אילמים.

מי שזוכר את סצנת המהגר מהסרט הסנדק שבו ויטו קורליאונה מגיע לשערי אליס איילנד, יוכל לדמיין דרך דומה שעשה ולנטינו מארץ המגף לארץ המובטחת. כמו מאות אלפי מהגרים איטלקים באותה תקופה, כמו מאות אלפי מהגרים אירים עשר שנים לפני כן.

מה קרה לך ולנטינו נסיך החלומות הטארגי 

ניו יורק בשנות העשרים של המאה ה20 הייתה אי של זבל. בעיות סניטציה ופינוי אשפה הפילו חללים בעיר. רק שנים לאחר מכן הן נפתרו. הזוהמה ברחובות גרמה להרעלת שונות ובעיות זיהומיות מהרחוב אל גופם של בני אדם. אחד מהם, ולטינו היפה, מצא את מותו בשל זיהום בכבד. הוא פנה את הבמה בתאריך 23/08/1926 וזכה למסע לוייה שנחקק בזיכרון הקולקטיבי של העיר. מאות אלפי אנשים, בעיקר נשים, ליוו אותו בדרכו האחרונה. כמו שמדיע לאליל אמיתי. הוא היה אחד הראשונים.

הקולנוע היה חלול, ולנטינו נגע בשמיים.

צפו בווידאו סרטון הלוויה של נסיך החלומות, ולטינו מהשיר של גלי עטרי

עוד על שירים רומנטיים, שירי אהבה והמוסיקה שתלווה את הרומנטיקה שלכם- אתר הרומנטיקה