תמונת הניצחון לצפייה ישירה הסרט הישראלי החדש

תמונת הניצחון לצפייה ישירה הסרט הישראלי החדש

מאות קילומטרים מהפירמידות של ארצם ניסו חיילי חיל המשלוח המצרי להשיג תמונה שתהדהד את עליונות צבאם על המדינה שבדרך. אולם כ-3,000 שנה לאחר מסע שישק לישראל ועוד 73 שנות עצמאות סרט אחד אמיץ מנסה לעשות סדר. תמונת הניצחון לצפייה ישירה הסרט הישראלי החדש.

תמונת הניצחון לצפייה ישירה הסרט הישראלי החדש

תמונת הניצחון לצפייה ישירה הסרט הישראלי החדש

אברא קדברא משחזרים את קרב ניצנים מ-1948

את הסרט ביים אבי נשר. הוא ללא עוררים הבמאי הישראלי המצליח ביותר בישראלי בשני העשורים האחרונים. נכון שאחרי ההצלחה של הסרט להציל את שולי לצפייה ישירה יש לו אתגר לא קטן בקופות, אבל מדובר באירוע קולנועי חשוב לכשעצמו.

עוד באתר – המלצות על סרטים חדשים

בעוד הסרטים המוקדמים שעסקו במלחמות ישראל התמקדו בקיבוע מיתוס הניצחון מעטים מול רבים, כמו בארכאולוגיה, הסרט החדש מביט למציאות ( כי שהוא רואה אותה) בעיניים פקוחות. אז אחרי כל זה, ואחרי שאזור ניתנים הוא שטח ישראלי, בו מבלים מדי שבת אלפי אנשים ואף קמו בו יישוב של מפוני גוש קטיף- אתם רואים את תמונת הניצחון. בלי האמירה הנבובה- סליחה שנצחנו.

מה שנותר לקוות שהסרט ייכנס לתודעה בזכות איכותו ופחות בשל המחלוקות וחוסר האמינות של הסדרה שעת נעילה שבצדק לא זכתה לעונה 2.

קרב ניצנים והסרט תמונת ניצחון של אבי נשר 

משני צדי המתרס נערכו כוחות בלתי שווים לקרב בלימה של הצבא המצרי ששעט לכיוון תל אביב ומרכז ארץ ישראל. הם לא התכוונו לחלק שם סוכריות.

בקיבוץ ניצנים, ראשית 1948. מחלקת "ג'ובניקים" מחטיבת גבעתי מגיעה כדי להגן על יושבי המקום לקראת הלחימה המתקרבת. במקביל, מתמקמים חיילי המשלוח המצרי מול הקיבוץ. הם חמושים ומצויידים היטב.

לכח המצרי מתלווה במאי קולנוע צעיר (אמיר חורי) שתפקידו לתעד את הלחימה, ובעיקר להשיג את "תמונת הנצחון" של הצבא המצרי.

בא לצלם תמונת ניצחון והיה שותף לקרב זוועות בניצנים

בשני העולמות הנפרדים והעוינים – הישראלי והמצרי – מתפתחות, בצל הסכנה, מערכות יחסים רומנטיות, חבריות ומשעשעות.

הבמאי המצרי מתעד גם את המתרחש בכפר ( מוזר שלא עסק בצליפה ….) וגם, מרחוק, את המתרחש בקיבוץ ממול ומוצא להפתעתו הרבה במשותף בין הצעירים בשני הצדדים.

גם כאן תרשו לי להביע פליאה. מה בדיוק. האם הוא מצא בחברה המצרית גוף מקביל לקיבוץ או שגם בצד המצרי היו בנות עם קוקו וסרפאן. משותף? נניח. דעתי לא מניחה לקבל את ההנחה הזו.

בקיבוץ, את עינו צדה דמות נשית מרשימה – מירה בן ארי (ג'וי ריגר) – אשר מתעקשת להשתתף בכל פעולה מבצעית לצד הלוחמים אך במקביל גם מקיימת מערכת יחסים סוערת עם מפקד הכוח (ידין גלמן).

לזכרן. גיבורות קרב ניצנים והסרט תמונת הנצחון

סרטו של במאי המצרי הופך יותר ויותר לקומדיית נעורים מסחררת ואופטימית אך בסופו של דבר, רצף אירועים בלתי צפוי מוביל לעימות אלים בין שני הצדדים, שלא ברור מי ייצא בסופו עם תמונת נצחון.

המלצה וביקורת על הסרט החדש של אבי נשר. לסיכום קרב ניצנים. גם אם אינכם נמנים על מי שמחזיק בדעה שלי, צאו וראו אותו. אתם יכולים להצטייד בכרטיסים 1+1 לסרט. אבל אם תזכרו ותקחו אתכם הלאה את שמות הלוחמות שנפלו בקרב: מירה בן ארי – אלחוטאית, שולמית דורצ'ין – חובשת, דבורה אפשטיין – לוחמת. הסרט עשה את שלו.

מי זוכר למה לא אהבנו את שעת נעילה המיותרת והלא אמינה.

חדש בקולנוע טריילר צפו בווידאו המלא של הסרט תמונת הנצחון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *